Artykuł sponsorowany

Co na ścianę zamiast płytek? Przykłady nowoczesnych okładzin ściennych

Co na ścianę zamiast płytek? Przykłady nowoczesnych okładzin ściennych

Coraz więcej osób decyduje się na nietypowe rozwiązania w swoim wnętrzu, rezygnując z tradycyjnych płytek na rzecz nowoczesnych okładzin ściennych. Fototapety oraz beton architektoniczny to tylko niektóre z nich. W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, które sprawią, że Twoje wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Fototapety – szybka i efektowna metamorfoza wnętrza

Fototapety to jeden z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o nowoczesne okładziny ściennych. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kolorów i motywów, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Fototapety są również łatwe w montażu – wystarczy przykleić je do ściany za pomocą specjalnego kleju. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać fototapetę wykonaną z materiałów odpornych na wilgoć i zabrudzenia, szczególnie jeśli ma być stosowana w łazience czy kuchni.

Beton architektoniczny – surowa elegancja

Beton architektoniczny to kolejna propozycja dla osób szukających oryginalnych rozwiązań na ścianę. Jest to materiał wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia, a jednocześnie dający wiele możliwości aranżacyjnych. Beton architektoniczny może być stosowany zarówno w formie płyt, jak i tynku, co pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że beton architektoniczny może być również barwiony na dowolny kolor, co pozwala na jeszcze większą swobodę w kreowaniu wnętrza.

Panele 3D – przestrzenne dekoracje

Panele 3D to kolejna propozycja dla miłośników nowoczesnych okładzin ściennych. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak gips, MDF czy poliuretan, a ich główną zaletą jest przestrzenny wzór. Panele 3D doskonale sprawdzą się jako dekoracja w salonie czy sypialni, nadając wnętrzu głębi i oryginalności. Montaż paneli 3D jest prosty – wystarczy przykleić je do ściany za pomocą kleju montażowego. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że panele 3D mogą wymagać dodatkowej impregnacji, aby były odporne na wilgoć i zabrudzenia.

Okładziny z kamienia naturalnego – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Kamień naturalny to materiał, który od lat zdobi wnętrza domów i mieszkań. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się go w formie nowoczesnych okładzin ściennych, które nadają wnętrzu elegancji i prestiżu. Kamień naturalny dostępny jest w różnych rodzajach, takich jak marmur, granit czy trawertyn, a także w różnych formach – płytach, mozaikach czy listwach. Okładziny z kamienia naturalnego są trwałe i łatwe w utrzymaniu, jednak ich montaż może być bardziej skomplikowany niż w przypadku innych materiałów.