Artykuł sponsorowany

Czym cechuje się pellet A1?

Czym cechuje się pellet A1?

Pellet A1 to paliwo ekologiczne, które zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku. Jest to rodzaj biopaliwa, który charakteryzuje się wysoką wartością opałową, niską zawartością zanieczyszczeń oraz wygodą w użytkowaniu. W artykule przedstawimy czym różni się pellet A1 od innych rodzajów pelletów, jakie są jego zalety oraz jakie wymagania musi spełniać, aby uzyskać certyfikat A1.

Jakie są cechy pelletu typu A1?

Pellet A1 to biopaliwo o najwyższej jakości, które wytwarzane jest z czystego drewna iglastego, bez dodatków chemicznych ani sztucznych substancji spajających. Jego wartość opałowa wynosi około 17 MJ/kg, co oznacza, że jest ono bardziej wydajne niż inne rodzaje pelletów czy tradycyjne paliwa takie jak węgiel czy drewno. Dzięki temu, korzystając z pelletu A1, można osiągnąć większą efektywność ogrzewania przy mniejszym zużyciu paliwa.

Jednym z głównych atutów pelletu A1 jest jego niska zawartość zanieczyszczeń. W porównaniu do innych paliw stałych, takich jak węgiel czy drewno, pellet A1 emituje znacznie mniej szkodliwych substancji, takich jak tlenki siarki, azotu czy pyły. Niska zawartość popiołu sprawia, że jest on łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu, co przekłada się na wygodę użytkowania oraz mniejsze obciążenie dla środowiska.

Pellet A1 musi spełniać szereg wymagań jakościowych, aby uzyskać certyfikat A1. Zgodnie z normą ENplus, pellet klasy A1 musi mieć średnicę wynoszącą 6 mm lub 8 mm, długość nieprzekraczającą 45 mm oraz wilgotność poniżej 10%. Ponadto, zawartość popiołu nie może przekraczać 0,7%, a zawartość siarki 0,03%. Certyfikat A1 gwarantuje klientom wysoką jakość produktu oraz jego zgodność z normami ekologicznymi.

Jakie są zastosowania pelletu A?

Pellet A1 zdobywa coraz większą popularność jako ekologiczne paliwo do ogrzewania domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych oraz obiektów przemysłowych. Ze względu na swoje zalety, takie jak wysoka wartość opałowa, niska zawartość zanieczyszczeń czy wygodę w użytkowaniu, coraz więcej osób decyduje się na instalację kotłów na pellet A1. Ponadto, korzystanie z tego rodzaju paliwa pozwala na uzyskanie dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”, co dodatkowo zachęca Polaków do wyboru pelletu A1 jako źródła energii do ogrzewania.