Artykuł sponsorowany

Jakie są korzyści płynące ze sprzedaży mieszkania z rynku pierwotnego?

Jakie są korzyści płynące ze sprzedaży mieszkania z rynku pierwotnego?

Sprzedaż mieszkania z rynku pierwotnego może przynieść wiele korzyści zarówno dla dewelopera, jak i dla osoby prywatnej. Wśród nich znajdują się m.in. wyższa rentowność, możliwość negocjacji warunków umowy czy brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z remontem. Warto bliżej przyjrzeć się tym zaletom, aby lepiej zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na taki krok.

Wyższa rentowność inwestycji

Sprzedaż mieszkania z rynku pierwotnego może być bardziej opłacalna niż sprzedaż nieruchomości z rynku wtórnego. Dzieje się tak, ponieważ ceny mieszkań na rynku pierwotnym są zazwyczaj niższe niż na rynku wtórnym, co pozwala na osiągnięcie większego zysku ze sprzedaży. Ponadto, nowe mieszkania cieszą się większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców, co może przyspieszyć proces sprzedaży oraz pozwolić na uzyskanie lepszej ceny.

Możliwość negocjacji warunków umowy

Sprzedając mieszkanie z rynku pierwotnego, istnieje większa szansa na negocjacje warunków umowy z deweloperem. W przypadku rynku wtórnego, negocjacje są często ograniczone przez stan techniczny mieszkania oraz obowiązujące przepisy prawne. Natomiast na rynku pierwotnym, sprzedający może negocjować np. termin odbioru mieszkania do sprzedaży w Warszawie Targówku, sposób płatności czy ewentualne rabaty. Dzięki temu, osoba prywatna może dostosować warunki umowy do swoich potrzeb i oczekiwań.

Brak konieczności ponoszenia kosztów remontu

Mieszkania z rynku pierwotnego są nowe i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych na remont czy modernizację. W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego, sprzedający musi często ponieść koszty związane z poprawą stanu technicznego mieszkania, aby je sprzedać w atrakcyjnej cenie. Sprzedaż mieszkania z rynku pierwotnego pozwala uniknąć tych wydatków, co przekłada się na większy zysk ze sprzedaży.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Kupując mieszkanie od dewelopera, nabywca otrzymuje gwarancję jakości oraz bezpieczeństwa technicznego budynku. Deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie wady ukryte oraz ewentualne problemy związane z budynkiem. W przypadku rynku wtórnego, odpowiedzialność za stan techniczny mieszkania spoczywa na sprzedającym, co może prowadzić do konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z naprawami. Sprzedaż mieszkania z rynku pierwotnego daje więc większe poczucie bezpieczeństwa oraz pewność co do jakości nieruchomości.